جستجو
درج آگهی مجانی
  • شما هیچ نشانه ای ندارید.

لیست دلخواه شما :0 لیست

ورود

راهنمای شناخت انواع بایسکل ها

راهنمای شناخت انواع بایسکل ها

تقسیم بندی بایسکل ها از بررسی محصولات شش شرکت تولید کننده بایسکل یعنی شرکتهای کنندال، اسکات، جاینت، ترک و اسپشیالایزد و چندین برند دیگر صورت گرفته است. چرا که این شرکتها تنوع بالایی در محصولات دارند و بنابراین با طیف گسترده تولید دسته بندی های کامل تری می توان در آنها پیدا کرد. شرکت های تولید کننده بنا بر نیاز بازار جهانی محصولات خود را تولید و در دسته های اصلی نامگذاری می کنند این نامگذاری ها در شرکت های تولید کننده و در کشورهای مختلف می تواند کمی متفاوت باشد و یا یک بایسکل که توسط یکی از شرکت ها تولید شده است می تواند در دو دسته جدا قرار گیرد به عنوان مثال هم در دسته بندی بایسکل شهری قرار گیرد و هم در دسته بندی بایسکل توریستی. و یا مجدد به عنوان مثال در بخش بایسکل های کوهستان یک بایسکل هم در آل منتایین قرارگیرد و هم در بخش اندرو! چرا که کاربری بعضی از سبک های بایسکل به هم نزدیک هستند و این امر به ناچار اتفاق خواهد افتاد. با وجود این موضوع در این آموزش سعی کردیم که کاملترین دسته بندی بایسکل ها را  به همراه تصویر بایسکل و سبک استفاده از آن را معرفی کنیم.

بایسکل های کوستانی

به همان صورت که از نام بایسکل کوهستانی مشخص است این سبک از بایسکل برای مسیرهای خاکی طراحی شده است. اما کار به اینجا ختم نمیشود و بایسکل کوهستانی به هفت رده دیگر تقسیم میشود که کاربری هر کدام را از دیگری متفاوت می کند بنابراین شناخت آنها برای انتخاب و یا خرید بایسکل بسیار مهم است. در ادامه کاربری این هفت سبک را به همراه تصاویر آنها می توانید مشاهده و مطالعه کنید.

بایسکل های Hard Tail یا Full Suspension

بایسکلهای کوهستان / کراس کانتری Cross country

نوعی از تقسیم‌بندی بایسکل کوهستانی براساس طراحی و نوع جمپین ‌فنر به کار رفته در آن صورت می‌گیرد و شامل دوچرخه‌های Hard Tail و Full Suspension است. Hard Tail معمولا به بایسکل‌هایی گفته می‌شود که تنها دارای یک جمپین ‌فنر هستند یا جمپین‌فنری ندارند.
Full Suspension به بایسکلی گفته می‌شود که بعلاوه جمپین در دوشاخ جلو دارای یک جمپین در تایر عقب هم هستند. این دسته از بایسکل ها فریمی دوتکه دارند؛ به‌نحوی‌که دارای یک بخش مثلثی در قسمت جلوی دوچرخه و یک بخش دیگر در سمت عقب بایسکل هستند.

تفاوت بایسکل Hard Tail با Full Suspension

حال شاید این سوال برایتان پیش آید که چه فرقی میان بایسکل های Hard Tail و Full Suspension وجود دارد؟ در واقع این سبک بایسکل سواری است که مشخص می کنم که کدام برای شما بهتر است! اگر شما دوچرخه‌سوار حرفه‌ای نیستید، خرید بایسکل Full Suspension با توجه به اینکه دارای یک جمپین‌فنر دیگر در تایر عقب است، تنها برایتان هزینه‌ای اضافه ایجاد می‌کند. در چنین شرایطی، استفاده از بایسکل های Hard Tail به ‌صرفه است. بایسکل‌های Full Suspension بیشتر برای حرکت فرود در مسیرهای کوهستانی استفاده می‌شوند تا به واسطه‌ی جمپین‌فنر دومی که در تایر عقب قرار دارند، فشار بسیار کمتری به دسته و چرخ‌ها منتقل شود.

انواع بایسکل های کوهستان / کراس کانتری Cross country

در ابتدای شناخت بایسکل های کوهستانی بدانید یک اصل کلی وجود دارد هر چه به انتهای این جدول بروید طراحی بایسکل ها به شکلی می شود که برای رکاب زدن کمتر و پیمایش مسیرهای ناهموار تر صورت می گیرد. به این شکل که در ابتدای این جدول بایسکل کراس کانتری برای رکاب زدن بیشتر و پیمایش مسیرهای ناهموار کمتر طراحی شده است و در انتهای این جدول بایسکل دانهیل قرار دارد که فقط برای پیمایش مسیر های بسیار سخت و سرپایینی از شیبهای تند طراحی شده است. یک راه ساده برای تشخیص بایسکل های کوهستانی مقدار بازی جمپین جلو آنها است این روش می تواند به شما کمک کند که قبل از اینکه نگاهی به دفترچه کاتالوگ یا وب سایت شرکت تولید کننده بیاندازید به راحتی بتوانید تشخیص دهید که آن بایسکل در چه رده بندی قرا دارد. بصورت مثال بایسکل کراس کانتری بازی دوشاخ جلو آن 10 یا 11 سانتیمتر است و برای بایسکل دانهیل که برای مسیرهای سرپایینی بسیار خشن طراحی شده است بازی جمپین دوشاخ (پاشاخ) جلو آن 20 سانتیمتر است. بنابراین به دوشاخ های استفاده شده دقت کنید. جدا از آن لوازم هر رده با هم تفاوت دارد. که در نگاه اول شاید برای تشخیص سبک یک بایسکل کمی سخت باشد اما بازی کمک دوشاخ جلو معیار خوبی است.

بایسکل کراس کانتری

مقدار بازی دوشاخ جلو (جمپین جلو) 10 یا 11 سانتیمتر

کمک عقب: در بعضی از مدل ها کمک عقب دارد و در بعضی خیر (بستگی به انتخاب رایدر یا همان بایسکل سوار و مسیر مسابقه دارد)

این سبک از بایسکل کوهستانی پرطرفدار ترین سبک در بایسکل های کوهستانی است که خود به دو دسته حرفه ای و غیر حرفه ای تقسیم می شود. سبک غیر حرفه ای به نام کوهستان اسپرت، sport xc و یا با نام های مشابه شناخته می شود که در عنوان بعدی آن را معرفی می کنیم. در این سبک: مدل بایسکل کراس کانتری برای مسابقات حرفه ای طراحی شده است و برای خرید یک مدل خوب آن باید حداقل چیزی حدود دوهزار دلار هزینه کنید که برای ارزش پول افغانی ما در افغانستان بسیار گران خواهد شد جدای از این سبک از بایسکل مناسب یک بایسکل سوار حرفه ای است. و اصلا گزینه خوبی برای شروع بایسکل سواری و یا بایسکل سواری در شهر مناسب نیست.بنابراین این مدل فقط برای حرفه ای ها است.

انواع بایسکل های کراس کانتری

مقدار بازی دوشاخ جلو (کمک جلو) 10 یا 11 سانتیمتر

در واقع این سبک از بایسکل همان بایسکل کراس کانتری است که برای عموم مردم و نه برای مسابقات حرفه ای طراحی و تولید می شود می توان گفت که این سبک بایسکل اصیل ترین سبک بایسکل کوهستانی است. همان سبکی است که بایسکل کوهستانی اصیل با آن شکل گرفت و اکنون کامل شده است اما کماکان نزدیک ترین سبک به مدل های کلاسیک بایسکل کوهستانی است. در این مدل همانند بایسکل کراس کانتری از یک دوشاخ جلو (جمپین جلو) 10 یا 11 سانتیمتری استفاده میشود. و به ندرت از “جمپین وسط” در آن استفاده می شود بنابر این در سبک کوهستان اسپرت کمتر دیده می شود که بایسکل Full Suspension باشد و فقط در دوشاخ جلو بایسکل جمپین تعلیق استفاده میشود. بعضی از شرکت های تولید کننده این سبک را از بایسکل کراس کانتری جدا کرده و با نام های کوهستان اسپرت، sport xc و در سبک جدا معرفی می کنند. اما بعضی از شرکت های تولید کننده این سبک بایسکل را کماکا در همان کراس کانتری و یا با عنوان کوهستان کراس کانتری غیر حرفه ای معرفی می کنند.اما در رده پایین تر از بایسکل های مسابقه کراس کانتری. به این شکل که لوازم و فریم استفاده شده در این سبک از بایسکل از رده متوسطی و پایین تری استفاده می شود که در مجموعه قیمت پایین تری را برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت البته این به هیچ وجه به این معنی نیست که این سبک بایسکل کیفیت پایینی داشته باشد! و برعکس بسیار با کیفیت خواهند بود و در این بخش به کیفیت بایسکل نخواهیم پرداخت و در بخش راهنمای خرید دوچرخ، کیفیت بایسکل ها بررسی می شود.

در گذشته این دو سبک بایسکل یکی بودند اما رفته رفته با تخصصی شدن هر محصول این دو سبک از دل بایسکل کوهستان جدا شدند.

برای چه کسانی مفید است: این سبک از بایسکل کوهستان بیشترین طیف علاقه مندان را به خود اختصاص میدهد. در واقع برای کسانی که قصد طبیعت گردی دارند یا برای کسانی که در پارکهای جنگلی یا شهرهای کوهستانی تصمیم دارند بایسکل سواری کنند بسیار مناسب است.این سبک بایسکل به قدری پرطرفدار است که در خیلی از شهر ها هم برای تردد از آن استفاده می شود با آنکه برای شهر طراحی نشده است. در بیشتر مدل های این سبک فضای مناسب روی بدنه بایسکل برای اتصال ترک بند و خورجین طراحی شده است بنابراین این بایسکل یکی از گزینه ها برای مسافرت با بایسکل می تواند باشد با آنکه بصورت تخصص برای این کار طراحی نشده است.

انواع بایسکل های تریل Trail

Trail تریل

مقدار بازی دوشاخ جلو (جمپین جلو) 12 یا 13 سانتیمتر
(پیشنهاد شده برای 70% مسیرهای سربالایی و 30% مسیرهای سرپایین)

کمک عقب: در بعضی از مدل ها کمک عقب دارد و در بعضی خیر (بستگی به انتخاب رایدر یا همان دوچرخه سوار)
برای چه کسانی مفید است: معمولان برای بایسکل سوارانی پیشنهاد میشود که هم خواهان رکاب زدن در مسیرهای خاکی هستند اما تعادل و مانور بیشتری نسبت به بایسکل کوهستان اسپرت و یا کراس کانتری نیاز دارند. این سبک بایسکل معمولا مورد علاقه بایسکل سواران دانهیلی است که نیاز به تمرینات هوازی دارند و از این سبک بایسکل استفاده میکنند چرا که از بایسکل کراس کانتری راحتی بیشتری دارند و در عین حال مناسب برای رکاب زدن هستند.

انواع بایسکل های آل مونتاین All mountain

آل مونتاین All mountain
آل مونتاین All mountain

مقدار بازی دوشاخ جلو (جمپین جلو) 14 یا 15 سانتیمتر

(پیشنهاد شده برای 50% مسیرهای سربالایی و 50% مسیرهای سرپایین)

رفته رفته هر چه به انتهای جدول بایسکل کوهستان میرویم مقدار بازی دوشاخ جلو بیشتر و بیشتر میشود که این موضوع نشانگر این است که بایسکل برای مسیرها و سرپایینی های سخت تر طراحی شده است.

انواع بایسکل های اندرو Enduro

Enduro اندرو
Enduro اندرو

مقدار بازی دوشاخ جلو (جمپین جلو) 16 یا 17 سانتیمتر

(پیشنهاد شده برای 30% مسیرهای سربالایی و 70% مسیرهای سرپایین)

می توان گفت که بایسکل های اندرو قبل از بایسکل های دانهیل خشن ترین بایسکل کوهستان هستند. به تصویر بالا دقت کنید معمولا در بایسکل اندرو بجای کلاه کاسکت بایسکل کوهستان از کلاه فک دار استفاده می شود چرا که هیجان و خطر این سبک به شدت از سبک های قبلی بالاتر می رود.

انواع بایسکل های دانهیل Downhill

انواع بایسکل های دانهیل Downhill

مقدار بازی دوشاخ جلو (جمپین جلو) 20 سانتیمتر

(پیشنهاد شده برای 0% مسیرهای سربالایی و 100% مسیرهای سرپایین)

می توان گفت سبک بایسکل دانهیل پرخطر ترین سبک بایسکل سواری است. این سبک بایسکل فقط برای مسیر های سرازیری بسیار خشن طراحی شده است. به جمپین های بسیار قوی در دوشاخ جلو(پاشاخ) و عقب دوچرخه دقت کنید که بالاترین میزان بازی را در بایسکل کوهستان دارند. در دوشاخ جلو این میزان به 20 سانتیمتر می رسد و برای تقویت آن دوشاخ از پایین و بالای پیشانی بایسکل به فریم متصل می شود که این موضوع باعث شده که دوچرخه دانهیل از یک پاشاخ بسیار قوی بهره ببرد و نه یک دوشاخ معمولی.

بایسکل های کوهستان فت بایک  Fat bikes

بایسکل-کوهستان-فت-بایک-Fat bikes

فت بایک آخرین سبک از بایسکل های کوهستان است. این سبک برای مسیرهای ساحلی و برفی طراحی شده که  لاستیک های چاق آن مانع از فرو رفتن تایر به داخل قم و برف می شود.

بایسکل های شهری  Urban

بایسکل های شهری قدیمی ترین سبک هستند که با پیشرفت تکنولوژی و شناخت بازار و سلیقه  جامعه، شکل این سبک بایسکل دچار تغییرات مثبتی شده است. بایسکل های شهری می توانند تک سرعته یعنی بدون دنده باشند و یا در توپی عقب آنها دنده اتوماتیک قرار گرفته شده باشد. می توان طرح های تایر این سبک را در کنار سبک های جدید کماکان مشاهده و یا تهیه کرد. این بایسکل برای استفاده و تردد داخل شهر طراحی شده و گاها دیده می شود که از بعضی از مدل های این سبک برای سفر با دوچرخه هم استفاده میشود.

بایسکل شهری هیبرید Hybrid 

بایسکل شهری -هیبرید Hybrid

دوسبک بایسکل هیبرید و دوچرخه های شهری بهم بسیار نزدیک هستند  بعضی از شرکت ها این دوسبک بایسکل را در یک دسته بندی قرار می دهند و بعضی از شرکتهای تولید کننده آنها را جدا می کنند.

در واقع بیس بایسکل هیبریدی همان بایسکل شهری است که ممکن است به سمت بایسکل های  کوهستان و یا به بایسکل جاده (کورسی) گرایش پیدا کند می توان مثلثی را فرض کرد که در یک ضلع آن بایسکل شهری و در ضلع دیگر بایسکل کوهستان و در ضلع دیگر بایسکل کورسی قرار دارد و با ترکیب این سه سبک از بایسکل، بایسکل هیبریدی شکل گرفته است. حال می تواند این گرایش به یک و یا دو سبک از این بایسکل ها بیشتر باشد همین موضوع باعث می شود که تنوع زیادی در بایسکل های هیبرید داشته باشیم. می توان گفت بایسکل های هیبریدی که گرایش به بایسکل های کورسی دارند سرعت در آنها در اولویت قرار داده شده و بایسکل هایی که به سمت سبک کوهستان گرایش دارد الویت مهارت و راحتی در آنها قرار داده شده است. اما تمامی آنها بر پایه راحتی طراحی شده اند که مناسب بایسکل سواری در شهر هستند. با این که بایسکل های تورینگ یا توریستی مخصوص سفر وجود دارند این سبک از بایسکل هم  بسیار مورد علاقه کسانی است که با بایسکل سفر می کنند چرا که به راحتی ترک بندها و خورجین های سفر بر روی این بایسکل نصب می شود.

بایسکل توریستی Touring

توریستی Touring

بایسکل های تورینگ یا همان توریستی برای سفر و ماجراجویی با بایسکل طراحی و تولید می شوند. اجزاء این بایسکل بسیار محکم ساخته می شوند چرا که تحمل بارهای سنگین در این سبک بایسکل در اولویت قرار دارد و معمولا برخلاف سبک های بایسکل دیگر در این بایسکل ممکن است از آلومینیوم در ساخت بدنه بایسکل استفاده نشود چرا که تحمل بار زیاد در این سبک بسیار مهم است.این سبک از بایسکل هم میتواند به بایسکل کوهستان و یا کورسی گرایش داشته باشد. که نسبت به مسیر و جاده مورد نظر در سفر و راحتی بایسکل سوار سبک مورد نظر انتخاب می شود.

بایسکل کورسی مسابقه ای جاده RACE

بایسکل مسابقه ای جاده RACE

بایسکل کورسی: تایر های این نوع بایسکل نازک بوده و سبب ایجاد اصطکاک اندک با زمین می گردد. شاخ پایین تر از دیگر قسمت ها قرار دارد و به همین دلیل بایسکل سوار برای گرفتن آن به جلو خم می شود. این ویژگی، اصطکاک هوا با بایسکل و بایسکل سوار را کاهش می دهد. این نوع بایسکل مناسب جاده های آسفالت می باشد چراکه چرخها بسیار حساس بوده و با کوچکترین ضربه آسیب می بیند. هر ساله مسابقات زیادی در دنیا برگزار می گردد که مشهورترین آنها تور دو فرانس است.

بایسکل جاده یا همان کورسی برای مسیرهای جاده ای طراحی و تولید می شود. این سبک بایسکل به دوبخش حرفه ای و غیر حرفه ای جدا میشود. استانداردهای هر دوبخش یکی هستند تنها تفاوت استفاده مواد اولیه برای کاهش وزن در رده حرفه ای آن است. رده غیر حرفه ای در عنوان بعدی معرفی می شود.  در رده های حرفه ای بصورت تخصصی برای مسابقه ها  طراحی می شود که بدنه آن حتما از فیبر کربن است و جدید ترین تکنولوژی ها و فناوری ها را می توان در این سبک بایسکل دید.

بایسکل جاده یا همان Endurance

سبک بایسکل جاده یا همان بایسکل کورسی که با نام endurance توسط شرکت های تولید کننده معرفی می شود محبوب ترین سبک بایسکل جاده است. معمولا در این سبک بدنه بایسکل هم می تواند از فیبر کربن تولید شود و هم آلومینیم. کارایی این بایسکل برای مسیرهای اسفالت و جاده های غیر خاکی است.

هر بایسکل سواری به دنبال وضعیتی کاملاً تهاجمی نیست، به خصوص در مسافرت های طولانی تر. اینجاست که بایسکل های استقامتی / ورزشی برای خودشان تمایزی ایجاد کرده اند. تعداد بیشتری از مردم و علاقه مندان به بایسکل جاده از این سبک را برای استفاده انتخاب می کنند.

تطبیق پذیری بایسکل های اسپرت اجازه می دهد تا از آنها برای رفت و آمد نیز استفاده شود ، مشروط بر اینکه یکی از

بایسکل جاده یا سایکل کراس  CYCLOCROSS

سايكلو‌كراس (Cyclo-cross كه با نام‌هاي ديگري مانند Cyclocross، CX، cyclo-X يا Cross نيز شناخته مي‌شود، نوعي بایسکل‌ است. این بایسکل‌  برای مسیرهای سنگفرش، مسيرهاي جنگلي، چمنزارها، تپه‌هاي شيب‌دار و موانعي طراحی شده. در واقع این بایسکل‌ همان بایسکل‌ جاده است که برای مسیرهای خاکی، سنگ فرش و … تغییر یافته است. و در فصل زمستان بسیار زیاد از آن استفاده می شود. خیلی از بایسکل‌ سواران حرفه ای دنیا و به خصوص در اروپا در فصل زمستان از این بایسکل‌ استفاده و در مسابقات این رشته شرکت می کنند.

مسابقات این  رشته معمولاً در پاییز و زمستان برگزار مي‌شوند (فصل برگزاري «جام جهاني» اين رشته، اكتبر و فوريه است) و شامل دورهاي متعدد در يك مسير كوتاه (2.5 تا 3.5 كيلومتري) است.

بایسکل جاده یا گراول GRAVEL

بایسکل گراول نسل جدید و تکامل‌یافته‌ی بایسکل سایکل کراس است. تفاوت اصلیِ این سبک با بایسکل سایکل کراس در دوشاخ و رام عقبِ بازترِ آن است؛ به این شکل که در بایسکل گراول محدوده‌ی ‌دوشاخ و رام عقب برای قطر لاستیک ۲۹ کوهستان طراحی شده است و این بایسکل را مناسب مسیرهای خاکی و شنی کرده است. سبک بایسکل گراول در چند سال اخیر در آمریکا و کانادا مورد‌ توجه عمده‌ی بایسکل ‌سواران قرار گرفته است و مسابقات زیادی بصورت ماراتن و مسافت بالا در این خصوص با حمایت کمپانی‌های بایسکل سازی برگزار می‌شود.

بایسکل جاده یا بایسکل تایم تریل TRIATHLON

طراحی بایسکل های تایم تریل و TRIATHLON (سه گانه) را می توان به طراحی ماشین فرمول 1  تشبیه کرد چرا که این بایسکل برای سرعت هر چه بالاتر طراحی شده است. شاید جالب باشد که بدانید در طراحی بایسکل های کورسی و همینطور تایم تریل و سه گانه از شرکت های بزرگ خودرو سازی سوپر اسپرتها کمک گرفته شده است. این دو سبک بایسکل تایم تریل و TRIATHLON (سه گانه) بسیار به هم نزدیک هستند و اما با کمی تفاوت ریز. بعضی از تولید کنندگان هر دو سبک را در یک محصول ارائه می کنند و بعضی از برندها با تغییرات جزئی نظیر تغییر زاویه دوشاخ و … این دو محصول را جدا معرفی می کنند.

بایسکل نمایشی یا بی.ام.ایکس BMX

بایسکل های (BMX): این بایسکل ها برای حرکات نمایشی همچون پرش از پله ها و موانع در شهرها مورد استفاده قرار می گیرند. بایسکل های BMX هم اندازه بایسکل بچه گانه هستند و دارای طوقه های کوچک و پره هایی بسیار مقاوم می باشند. لاستیک آنها عاج دار بوده و مقاومت بالایی دارند. این بایسکل ها بدون دنده و تک سرعته هستند و زین آن برای کنترل بهتر در حرکات آیروبیک، بسیار پائین طراحی شده است. همچنین دارای ترمزهای خاص، و محلی برای قرار دادن پا در دو طرف توپی های چرخ جلو و عقب برای تسلط بیشتر در هنگام انجام حرکات نمایشی می باشد. جنس تنه این نوع، آلیاژ کرومولی است و دارای قامه های بلند نسبت به تنه و پدال های پهن و فرمان خاص است. نداشتن سیستم فنربندی و وجود تنه ای خشک که باعث بالا رفتن سرعت در پیست و حرکات نمایشی می شود از دیگر ویژگیهای این نوع بایسکل به شمار می آید.

پست قبلی
Hello world!
پست بعدی
باید و نبایدهای خرید لپ‌تاپ‌های دانشجویی

افزودن نظر

ایمیل شما با ما امن میباشد.

0
بستن

سبد خرید شما